kontrolling szakértő

Cégnév: MÁV-START Zrt.
Szakterület:
Pénzügy / biztosítás
Szint:
2-5 év
Nyelv:
Nem szükséges, Nem beszélek nyelveket
Munkavégzés helye:
Budapest
Állás leírása:

Pozíció neve: kontrolling szakértő II.

Helység: Budapest

Terület: Pénzgazdálkodás, kontrolling, számvitel

Foglalkoztatás formája: Határozatlan idejű

Munkaidő: Teljes munkaidő

A MÁV Zrt. a magyarországi közforgalmú vasúti pályahálózat nagy részének üzemeltetőjeként mintegy 7000 kilométernyi

vaspálya és az ahhoz kapcsolódó infrastruktúra működtetéséről gondoskodik. Az anyavállalat ezzel foglalkozó, egyben

legnagyobb munkavállalói létszámú részlege teljes körűen látja el az üzemeltetési, forgalomirányítási és karbantartási, valamint

részben a felújítási feladatokat. A MÁV pályahálózatát több, mint 30 vasúttársaság veszi igénybe, amelyek számára a vállalat

különféle szolgáltatásokat nyújt.

Feladatok

- közreműködés a MÁV Csoportszintű kontrolling folyamatok, az egységes kontrolling-módszertan és elvárások kialakításában,

módszertani támogatás nyújtása a társszervezetek munkatársai részére,

- az érintett szakterületek bevonásával a tervezési és beszámolási feladat- és ütemtervek összeállítása, közreműködés a

végrehajtásban,

- a MÁV Zrt. éves üzleti terv, negyedéves és éves beszámolók, a társasági és konszolidált üzleti tervek és jelentések,

monitoring jelentések, döntés-előkészítő anyagok összeállítása,

- eseti elemzések, előrejelzések készítése, intézkedési javaslatok összeállítása a különböző időtávú üzleti célkitűzésektől való

eltérések, valamint az üzleti kockázatok kezelésére,

- külső felek felé (könyvvizsgáló, minisztériumok, hatóságok, külföldi vasúttársaságok, egyéb szervezetek) adatszolgáltatás és

szakmai kapcsolattartás.

A munkakör betöltésének feltételei

- állami felsőfokú szakirányú iskolai végzettség (gazdasági mérnök, közgazdász vagy üzemgazdász képesítést adó egyetem,

főiskola)

- Microsoft Excel, Word, PowerPoint felhasználói szintű ismeret

- legalább 3 éves kontrolling területen szerzett szakmai gyakorlat

Előnyt jelent

- SAP felhasználói szintű ismeret.

- IBM Cognos felhasználói szintű ismeret.

Amit ajánlunk

- rugalmas munkaidő beosztás

- széleskörű választható béren kívüli juttatások

Bővebb felvilágosítást ad

Hetesi Éva 1/511-4868 01/48-68

Állás megtekinthető a MÁV-START Zrt. weboldalán