Jogtanácsos (Legal Counsel)

Cégnév: E.On Hungária Zrt.
Szakterület:
Jog / közigazgatás
Szint:
5 évnél több
Nyelv:
Angol
Munkavégzés helye:
Budapest

Feladatok

Az E.ON Hungária csoport egyetemes szolgáltatási, fogyasztóvédelmi és munkajogi területe jogi megfelelőségének biztosítása;

A jogi szakterület és a jogi osztály vezetőjének támogatása;

A magyarországi E.ON vállalatcsoporthoz tartozó társaságok társasági jogi feladatainak ellátása, M&A tranzakciókhoz kapcsolódó feladatok, szerződések előkészítése;

Peres és hatósági képviselet, egyezségi tárgyalásokon az E.ON érdekeinek képviselete;

Szerződések, üzletszabályzatok elkészítésének és módosításának jogi támogatása, véleményezése;

A magyarországi E.ON vállalatcsoport napi működésével kapcsolatban a kereskedelmi, elosztási, szabályozási, compliance, ügyfélszolgálati és egyéb szakterületekkel való folyamatos együttműködés;

Polgári jogi szerződések, ÁSZF-ek írása, fejlesztése;

Adatvédelmi, IP/IT tanácsadás; illetve

A Jogi szervezet területén felmerülő egyéb feladatok ellátása az általános jogi szakterület vezetőjének, illetve a jogi osztály vezetőjének utasításai alapján

Elvárások

Jogász egyetemi diploma, jogi szakvizsga;

Tárgyalóképes angol nyelvtudás (szóban, írásban), a német nyelvtudás előny;

Legalább 5 év tapasztalat, elsősorban ügyvédi irodában vagy multinacionális vállalatnál.

Polgári jogi, társasági jogi, munkajogi ismeretek,

Adatvédelmi ismeretek, IT/IP ismeretek;

Jelentős tapasztalat peres és hatósági eljárásokban;

Előny a magyarországi és az EU energia szabályozás, energiapiac ismerete vagy energetikai szakjogász végzettség

Jó kommunikációs és együttműködési képesség, üzleti szemlélet, ügyfélközpontú gondolkodás;

Komplex jogi projektekben (M&A, szabályozás, engedélyezés) szerzett tapasztalat.

A pozíció betöltésére megváltozott munkaképességû pályázók jelentkezését is várjuk.

Állás megtekinthető az E.ON Hungária Zrt. weboldalán