HR Business Partner

Cégnév: Mercedes Benz Manufacturing Hungary Kft.
Szakterület:
Humán erőforrás / munkaügy
Szint:
Pályakezdő / 0-2 év
Nyelv:
Német
Munkavégzés helye:
Bács-Kiskun
Állás leírása:

Feladatok:

-Teljeskörű tanácsadás a vezetőség részére minden személyüggyel kapcsolatos témakörben. Célravezető intézkedések bevezetése – egyedi esetekben munkavállalói tanácsadás az egyéni kérdésfelvetéseknél

-A szakterületek munkaerőigényének felmérése és a munkavállalók megfelelő időben való beállítása

-A Mercedes-Benz-Compact Cars gyártási területével közösen történő munkaerőtervezés elkészítése a meglévő személyügyi rendszerek segítségével

-A megfelelő személyi intézkedések kidolgozása, levezetése és megvalósítása a törvényi, kollektív és vállalati keretfeltételek figyelembevételével

-A szakterületek támogatása, megoldási koncepciók kidolgozása, a célirányos és a személyügyön releváns kimutatások, elemzések, mérőszámok elkészítése

-A folyamatok gyakorlatba való átültetése és a megfelelő rendszerekben való ábrázolása, illetve a rendszerek és a folyamatok folyamatos optimalizálása és megfeleltetése. A folyamatok képviselete a vezetőségnél és az illetekéseknél

-Döntési javaslatok és koncepciók egyszerű, érthető és célcsoportspecifikus kialakítása és fejlesztése a menedzsment részére

-A konfliktusok fellépése esetén (pl. személyi beállítás, együttműködés, munkarend megsértés stb.) személyes beszélgetések lebonyolítása. Az előzmények tisztázása, az intézkedések levezetése (pl. fegyelmi intézkedések) és megoldási tervek előkészítése, a törvényi, kollektív és vállalati irányelvek figyelembe vételével

-Projektek irányítása a HR-en belül, továbbá HR nemzetközi képviselete

Elvárások:

-Lezárt felsőfokú tanulmányok közgazdaságtan, nemzetközi menedzsment, pszichológia, jogtudomány, szociális tudomány területén, vagy hasonló képzés HR súlypontokkal

-Tárgyalóképes német nyelvismeret írásban és szóban egyaránt, az angol nyelvismeret előnyt jelent

-Magasszintű eredményorientáltság, nagyfokú munkabírás, rugalmasság, mobilitás

-Kifejezetten jó kommunikációs, konfliktuskezelési és tárgyalási képesség

-Nagyfokú koncepciós és kiváló prezentációs készség

-Szociális kompetencia és együttműködési készség

-Aktuális ismeretek a munkajog, kollektív- és együttműdködési szerződés területén, továbbá a HR-részlegen